Şarap Markaları

Türkiye’nin en iyi şarap markaları Kırmızı, Beyaz, Roze renkli şarap üretmektedir. Yabancı, yerli şarap markaları araştırılarak siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Dünya’da en çok üretim, tüketim yapılan şarap ülkesi İtalya’dır. Yaklaşık Dünya şarap üretim kapasitesinin % 10’nu 8.519.418 Ton karşılamaktadır. Bunu 6,500,000 Ton Fransa, 6.250.000 Ton Çin, 6.105.000 Ton ABD, 6.013.000 Ton İspanya ülkeleri takip etmektedir.

Bu Dünya’nın en çok şarap üreten ülkeleri en iyi şarap markalarına sahiptir. Bu ülkelere ait şarap üreticileri yıllanmış şarap stokları da yaparak şarabın sanata dönüşmesini sağlamaktadır. En iyi şarap markaları demek en iyi şarap üreticisi demektir. Yani şarabı ustaca üreten bir firma her zaman üst segmentte şarap markası olur ve tercih edilir. Günümüzde şarap markaları pahalı, ucuz olmak üzere sınıflandırılır. Bunun anlamı şu şekilde ifade edilebilir şarap üretim koşulları, marka değeri ve pazarlama yönünde açıklanabilir.

Süryani şarap markaları; Mardin Midyat ilçesinde 2 fabrika ve ev yapımı yapan halkın şaraplarından oluşmaktadır. Süryaniler için şarap yapmak kültür modelidir. Kendileri içmek için yaptıkları şarapları başkalarına ikram ederek başladı şarap satışı. Gelen talepler doğrultusunda süryani şarap markaları oluştu, tonlarca ev şarabı yapımı yapıldı ve günümüz teknolojisiyle şarap fabrikaları kurularak seri üretime başlandı. Süryani ev şarabı içenler için ayrı bir yere sahip, doğal, organik ürünler ve yöntemlerle şarap yapıldığı için halen yüksek oranda tercih edilmektedir.

Süryani şarap markaları aşağıda kısa ürün bilgileriyle değerli okuyucularımızla paylaşılmıştır. Şarap markalarını deneyerek kendinize göre beğeni değerlendirmesi yapabilirsiniz. İçip tadarak şarap hakkında fikir edinebilirsiniz.

Türkiye Ege Bölgesi şarap markaları Denizli, İzmir, Manisa, Trakya, Tekirdağ, Edirne ve Çanakale şehirlerinde şarap fabrikaları. İç Anadolu’da Nevşehir, Güneydoğu’da Mardin,  Diyarbakır, Doğu Anadolu’da Elazığ. Bunları Bozcaada, Malatya, Antalya, Adapazarı, Ankara, Bursa, Konya şehirlerindeki şarap firmaları takip etmektedir.

KIRMIZI ŞARAP MARKALARI

Turabdin Şarap; Kırmızı Şarap Markaları arasında en iyilerden Turabdin Şarap, lezzetli içime sahiptir.
Dara Şarap; Kırmızı Şaraba farklı bir tat katan Dara Şarap, mahlep tadıyla harmanlanmıştır.
Ev Şarabı; Kırmızı Şarap Markalarının en ideal yumuşak içimlisi olan Ev Şarabı, ince günleriniz için üretildi.
Ninve Şarap; Kırmızı Şarap içiminin yumuşak, sert ortası Ninve Şarap, orta içim severler için üretildi.
Classic Şarap; Classic Şarap, adı gibi Klasik Şarap, kırmızı şarabın en sade hali.
Matiat Şarap; Şarap tarihinden ilham alınarak üretilen Matiat Şarap, tadıyla egzotik ortam yaşatır.
Butik Şarap; Aromatik Kırmızı Şarap modelidir, içimi yumuşak ve akıcıdır.
Babil Şarap; Babil, şarap tarihine özgü üretilmiş organik şarap tadına sahiptir.

BEYAZ ŞARAP MARKALARI

Manastır Şarap; Beyaz Şarap, özel günleri kutlamak için üretilmiştir.
Kustan Şarap; Yumuşak ve ince karakterli bir şarap olan beyaz şarap, kırmızı şaraptan farklı olarak daha küçük kadehlerde içilir.